M1_30−34  −81 kg    
1. Novota  Richard Savaria Judo Club Hungary
2. Kern Bernhard SK Vöest Linz Austria
3. HONZATKO  Rüdiger WAT−Stadlau Austria

M1_30−34 −90 kg    
1. Hanbauer  Holger JC Wimpassing Austria
2. Schneglberger Harald JV Ried Austria
3. Czerlan  Sandor CS UNIO Satli−Mare Romania
4. Kaindelsberger  Jürgen SK Vöest Linz Austria

M1_30−34 −100 kg    
1. Nagy  Zoard Hungary Masters Judo Hungary
2. Pinter  Szaboks Hungary Masters Judo Hungary

M1_30−34 +100 kg    
1. Malik  Zoltan Savaria Judo Club Hungary
2. Ostheimer  Heribert TG Landshut Germany

----------------------

M2_35−39 −66 kg    
1. NAGY  Joszef Vital Judo Gör Hungary
2. JOO  Zsolt Vital Judo Gör Hungary
3. Welter  Christian JC Halle Germany
4. Gmeiner  Bernhard ATUS Baden Austria

M2_35−39 −73 kg    
1. NOCENT  Massimo Judo Kuroki Tarcento Italy
2. Minnich  Alexander ATUS Baden Austria

M2_35−39 −81 kg    
1. Hofer Ernst UJZ Mühlviertel Austria
2. Turcani  Slavomir Senior Slovakia Slovakia
3. BARTHA  Peter Vital Judo Gör Hungary
4. Sabek  Stanislav Czech Veteran Judo Club Czech Republic
5. Schlögl  Andreas Judo Club Krems Austria

M2_35−39 −90 kg    
1. KRAWOVSKY  Zsolt Vital Judo Gör Hungary
2. Pintera  Rene Czech Veteran Judo Club Czech Republic

M2_35−39 −100 kg    
1. Omeragic  Milan JK Maribor Slovenia
2. CASCO  Giuliano Judo Kuroki Tarcento Italy
3. Fennesz Helmut Union Judo Raika Krems Austria

M2_35−39 +100 kg    
1. FAZEKAS  Csaba BUDAÖRSI SC Ungarn Hungary
2. HAUN  Mario WSG Judo Wattens Austria
3. HAJNAL  Laszlo Vital Judo Gör Hungary

----------------------

M3_40−44 −73 kg    
1. Reisinger Johann SK Vöest Linz Austria
2. BARBAROTTO  Renzo Judo Kuroki Tarcento Italy
3. Blazic  Iztok JK Maribor Slovenia
4. TURICIK  Zendo Senior Slovakia Slovakia
5. Binder  Jan Senior Slovakia Slovakia

M3_40−44 −81 kg    
1. Kitzke  Rene JC Hohenems Austria
2. Praher Michael UJZ Mühlviertel Austria
3. MAYER  Levente Vital Judo Gör Hungary
3. Poznik  Peter Senior Slovakia Slovakia
5. Sedaj  Radek Czech Veteran Judo Club Czech Republic
5. Moser  Karl Union Judo Raika Krems Austria
7. Vass  Imre Hungary Masters Judo Hungary
7. Artmann  Karl Union Judo Raika Krems Austria
9. Teissl  Gerold WSG Judo Wattens Austria

M3_40−44 −90 kg    
1. Brunovsky  Roman Senior Slovakia Slovakia
2. POMBERGER  Roland Judo und Freizeit Leoben Austria
3. Vogler  Werner SV Reute Austria
4. RIESS  Kurt Judo und Freizeit Leoben Austria
5. Pelcz  Atila CS UNIO Satli−Mare Romania

M3_40−44 +100 kg    
1. Magyar  Ferenc Savaria Judo Club Hungary
2. Weinber  Mihaly Savaria Judo Club Hungary
3. Temporal Renato JC Grenchen Switzerland

----------------------

M4_45−49 −60 kg    
1. Kaufmann  Herbert JC Unterpremstätten Austria
2. Piprek  Adolf SF Harteck München Germany

M4_45−49 −66 kg    
1. Koranyi  Mikols Hungary Masters Judo Hungary
2. Schweißhelm  Hans−Joachim TSV Freilasing Germany
3. Prähofer  Josef Union Hartkirchen Austria

M4_45−49 −81 kg    
1. Hofer Wilhelm UJZ Mühlviertel Austria
2. Kurz  Reinhold WSG Judo Wattens Austria
3. Zingg  Andre JC Grenchen Switzerland
3. Revesz  Ferenc Hungary Masters Judo Hungary
5. Irschek  Kurt WAT−Stadlau Austria
5. Kral  Jiri Czech Veteran Judo Club Czech Republic

M4_45−49 −90 kg    
1. Banszel  Jaroslav Czech Veteran Judo Club Czech Republic
2. Kramar Stojan JK Maribor Slovenia
3. Lindorfer Helmut UJZ Mühlviertel Austria
4. Slazansky  Tibor Czech Veteran Judo Club Czech Republic
5. Zauner  Peter ATUS Baden Austria

M4_45−49 −100 kg    
1. KOVACS  Janos Vital Judo Gör Hungary
2. Aichinger  Erwin ZJG Braunau Austria
3. Dwinger   Istvan TV Oberndorf Germany
4. Tiede  Helge JC Halle Germany

M4_45−49 +100 kg    
1. BROZEK Jiri Czech Veteran Judo Club Czech Republic
2. MITTERBAUER  Harry Judo und Freizeit Leoben Austria

----------------------

M5_50−54 −66 kg    
1. Stradner Wolfgang SK Vöest Linz Austria
2. Leibezeder Franz Union Hartkirchen Austria
3. Terey  Mihay CS UNIO Satli−Mare Romania

M5_50−54 −73 kg    
1. Sarsoun  Bohumir Czech Veteran Judo Club Czech Republic
2. LENDVAI  Bela Vital Judo Gör Hungary

M5_50−54 −90 kg    
1. Pree Bernhard Judoteam Salzkammergut Austria
2. Korner  Leopold Colop Samurei Austria
3. Handl  Karl Union Judo Raika Krems Austria

----------------------

M7_60−64 −66 kg    
1. Schnabl  Gottfried Union Leibnitz Austria
2. Chudik  Peter Union Judo Raika Krems Austria

M7_60−64 −73 kg    
1. Mittendorfer Alfred PSV Wels Austria
2. Semecky  Jiri Czech Veteran Judo Club Czech Republic

M7_60−64 −81 kg    
1. Geltl  Ludwig TSV Abensberg Germany
2. Zeman  Jaroslav Czech Veteran Judo Club Czech Republic
3. Pichl  Max PSV Salzburg Austria

M7_60−64 −90 kg    
1. Jungwirth  Gerold PSV Salzburg Austria
2. Palaver  Arthur ASKÖ/ESV St. Veit Austria

M7_60−64 −100 kg    
1. Henter  Hans−Jürgen TG Landshut Germany
2. Vagner  Milan Czech Veteran Judo Club Czech Republic
3. SEEHOFER  Manfred Union Judo Raika Krems Austria

----------------------

M8_65 and older −81 kg    
1. Brozek  Frantisek Czech Veteran Judo Club Czech Republic
2. Setzger  Bondi Colop Samurei Austria

----------------------

W3_36−40 −52 kg    
1. Hiden  Monika Union Stainz Austria
2. Schneglberger Monika JV Ried Austria

----------------------

W4_41 and older −63 kg    
1. Moog  Gabi JV Ried Austria
2. Heindl  Jasmin Union Amstetten Austria
3. Czerlan Doina CS UNIO Satli−Mare Romania

W4_41 and older −70 kg    
1. Reiter Marianne UJZ Mühlviertel Austria
2. HÖTSCHL  Michaela SK Vöest Linz Austria

W4_41 and older +78    
1. Hiermann Sonja JV Ort Austria
2. Isensee Iris JC Halle Germany
3. Dwinger  Gabriele TV Oberndorf Germany

Insgesamt: 106 Teilnehmer

This web page was generated with Judo Turnier Manager - Software  V4,29 !
( Used License: OÖ Judo-Landesverband )